YURT DIŞI SATIŞ & İHRACAT YÖNETİMİ (YURTDIŞI MÜŞTERİ BULMA)

Yurt Dışı Satış & İhracat Yönetimi (Yurtdışı Müşteri Bulma)

Şirketler gelişimlerini hızlandırmak için rekabet koşullarının giderek zorlaştığı günümüzde ihracata yönelmektedirler. Verimli bir ihracat kanalı oluşturmak için pazar araştırması ve hedef ülke analizlerinin yapılması ilk önceliktir. Pazar araştırması yurt dışına açılmak isteyen her firmanın gündeminde olması gereken önemli bir süreçtir.

Aynı şekilde mevcut ihracat hacmini büyütmek / genişletmek isteyen ihracatçı firmalar için de aynı şartlar geçerli olacaktır. Yeni pazarlarda karşılaşılacak zorluklara hazırlıklı olmaları gerekmektedir.

İhracata başlamak yada mevcut ihracat hacminizi arttıracak en somut konu ürününüzü satın alabilecek yabancı müşterilerin bilgisine ulaşmaktır. Fuar katılımları ile müşteri bilgileri toplanacağı gibi internet üzerinden yapılacak araştırmalarla da bu bilgilere ulaşılabilmektedir. Veriye ulaşmayı daha spesifik hale getirmek için ise bu konuda hizmet veren bir çok B2B web sitesi pazaryeri konsepti karşımıza çıkmaktadır.

Bu bağlamda;

TİCARET BAKANLIĞINCA DESTEKLENEN TRADEATLAS E-TİCARET SİTESİNE ÜYELİK YAPARAK POTANSİYEL MÜŞTERİLERE ULAŞABİLİRSİNİZ.

SENELİK ÜYELİK BEDELİ: 8.365 TL + KDV dir.
İHRACAT TEŞVİKİ İLE İADE ALINACAK TUTAR %80*: 6.692 TL + KDV dir.
DESTEK SONRASI MALİYETİNİZ: 1.673 TL + KDV dir.

Yurtdışı müşterilerine ulaşmak için bizlerle iletişime geçebilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

!!!Unutmayınız her İhracat sizlere gelir olduğu gibi aynı zamanda ülkemizin büyümesi ve ekonomik özgürlüğünü kazanması açısından çok önemlidir.


E-Ticaret Desteği

27.05.2020 tarihli ve 31137 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 2573 Sayılı Pazara Girişte Dijital Faaliyetlerin Desteklenmesi Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararı ve söz konusu Kararın Uygulama Usul ve Esaslarına İlişkin Ticaret Bakanlığı Genelgesinin E-Ticaret Sitelerine Bireysel Üyelik Desteği kapsamındadır.

*Bahse konu mevzuat çerçevesinde, üyelik bedelinin %80’ i T.C. Ticaret Bakanlığınca koşulları taşıyan üye firmalara geri ödenmektedir. Söz konusu destek, 2573 Sayılı Pazara Girişte Dijital Faaliyetlerin Desteklenmesi Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararı gereği 31.12.2020 tarihinden itibaren % 60 olarak uygulanacaktır.

© 2022, Behem Stratejik Yönetim ve Dış Ticaret A. Ş.
Esentepe Mah. Inonu Cad. Kartalkule No: 147-70 Kartal Istanbul Turkey 0216 353 45 35 sales@behem.com.tr
Naature Teknoloji