STRATEJİK DIŞ TİCARET YÖNETİMİ

Stratejik Dış Ticaret Yönetimi

Uluslararası ticaretin her alanıyla ele alınarak stratejilerin oluşturulması başta olmak üzere, hedef pazar çalışması ile ilgili pazardaki mevcut mevzuatların incelenmesi ile bu pazara giriş maliyetlerinin çıkartılması, mevzuatın getirdiği gümrük vergileri ve kısıtlayıcı hükümlerin etkisi araştırılarak raporlama yapılması ile somut veriler sunulmaktadır.

İkili iş görüşmelerinin yapılması, ulusal ve uluslararası projelerle ilgili; proje hazırlama, geliştirme, yönetme ve danışmanlık hizmetlerinin verilmesi.

Bunun yanında maliyet düşürücü stratejik satın almaların yapılması sağlanarak, uluslararası alandaki rakiplerle rekabet avantajının sağlanması için gerekli olan her türlü araştırma ve yerel devlet desteklerinden; Dahilde İşleme İzin Belgesi, Yatırım Teşvik Belgesi, İhracat destekleri, KOSGEB Destekleri, EXİMBANK Destekleri, vb. kalemlerden maksimum seviyede faydalanarak rekabet açışından avantaj sağlanması elde edilecektir.

Yıllık bazda her çeyrek için oluşturulan yol haritasının ara raporları düzenlenerek proje hedeflerinin güncel durumu takip edilebilecektir.

© 2024, Behem Stratejik Yönetim ve Dış Ticaret A. Ş.
Esentepe Mah. Inonu Cad. Kartalkule No: 147-70 Kartal Istanbul Turkey 0216 353 45 35 sales@behem.com.tr
Naature Teknoloji