KOBİ KREDİ PAKETİ AÇIKLANDI

Kobi Kredi Paketi Açıklandı

KOBİLERE KREDİ DESTEK PAKETİ AÇIKLANDI…

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, KOBİ´ler için hazırlanan yeni kredi paketinin büyüklüğünün 20 milyar TL olacağını açıkladı. KOBİ Değer Paketi ile yıllık cirosu 25 milyon TL´nin altında olan mikro ve küçük ölçekli işletmelere finansman imkanı sağlanacak.İmalat ve ihracat sektöründeki şirketlere azami 1 milyon TL destek verilecek. Hizmet sektöründeki şirketlere azami 500 bin TL destek sağlanacak. Toplam 40 bin işletmeye kredi verilecek. 6 ay ödemesiz kredi için yüzde 1.54 faiz oranı uygulanacak. Bakan Albayrak 13 bankanın kendi inisiyatifiyle ortaya koyduğu KOBİ Değer Kredisi´nin Hazine´ye etkisinin olmayacağını söyledi İşte Bakan Albayrak´ın açıklamasından ön çıkan notlar:

*Bu paketİ cirosu 25 milyon TL´nin altındaki şirketlere finansman desteği sağlanacak. İhracat ve imalat sektörlerine azami 1 milyon TL, diğer sektörlere azami 500,000 TL kredi verilecek.

*Asgari 20 ile 40 bina adet işletmemize minimum dokunacağız. 20 milyar TL´lik paketimizin hayırlı olmasını diliyorum.

* Bu 13 bankamızın desteği ile devreye alınmaktadır. Bu pakette 6 ay kredi geri ödemesi olmayacak. BDDK başkanlığında detaylı çalışma yaptı. Bankaların sermaye ve likidite açısından makro ekonomik şoklar açısından izlemeye devam edecek. Bir bütün olarak sağlıklı ve güçlü yapısını korumaktadır.

Ziraat Bankası
Albaraka Türk
Alternatif Bank
Denizbank
QNB Finansbank
Şekerbank
Ekonomi Bankası
Halk Bankası
Vakıflar Bankası
Garanti Bankası
Vakıf Katılım
Yapı Kredi Bankası
Ziraat Katılım

© 2024, Behem Stratejik Yönetim ve Dış Ticaret A. Ş.
Esentepe Mah. Inonu Cad. Kartalkule No: 147-70 Kartal Istanbul Turkey 0216 353 45 35 sales@behem.com.tr
Naature Teknoloji